Zi de școală

Vă invităm să vă înregistraţi la atelierul nostru pentru a discuta despre metoda de învăţământ, alternativa Montessori.

Scopul acestui eveniment este să împărtăşim informaţii cu privire la educaţia Montessori şi să răspundem la întrebările formulate de dumeavoastră privind această metodă de învăţământ.

Abordarea Montessori în educație, inspiră copiii spre iubire pe toată durata vieții, urmărind traiectoria lor naturală de dezvoltare. Educaţia Montessori subliniază învăţarea prin toate cele cinci simţuri. Învățarea este un proces interesant de descoperire, care duce la concentrare, motivare, auto-disciplină și dragoste de cunoaștere.

În vederea ÎNSCRIERII copilului dumneavoastră în cadrul Școlii „Maria Montessori” Iași, vă invităm să participați la atelierele „Zi de Școală”, rezervând în calendarul alăturat, unul din locurile disponibile pentru familia dumneavoastră.

Veţi cunoaşte un mediu de formare special creat, în care copiii sunt capabili să răspundă tendinței lor naturale de a lucra, pentru a-și valorifica gândirea creativă. Astfel, veţi lucra alături de copilul dumneavoastră cu materialele Montessori, ghidați de un professor.

Veţi face cunoștință cu echipa de profesori și asistenți care au calificare de cadre didactice, precum și o formare în curs ca pedagog, respectiv asistent Montessori, grupa de vârstă 6-12 ani. Veţi afla oferta noastră educaţională şi veţi putea opta pentru înscrierea copilului dumneavoastră la şcoala noastră, pentru anul şcolar 2018-2019. (Vedeți toate informațiile privind înscrierile.)

IANUARIE, 2020
lun
mar
mie
joi
vin
sâm
Dum
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31